Tonbullar Hazır Beton

SOĞUK HAVADA BETON DÖKÜMÜ

Birbirini izleyen üç günlük sıcaklık ortalamasının +5 C° den az olması durmunda soğuk havaya karşı önlemler alınması gerekir. Beton sipariş edilirken hava koşullarının betona etkisi düşünülmelidir. Gelen betonun sıcaklığı kontrol edilmelidir. Yağışlı hava koşullarında özellikle saha ve tabliye beton dökümleri önlem alınmıyorsa ertelenmelidir yada önceden uygun önlemler (beton döküm alanının dış ortamdan izole edilmesi ve ısıtılması gibi) alınabiliyor ise devam edilebilir. Daha önceden zeminin temas yüzeylerinin ve kalıbın ısıtılması gerekebilir

Şantiyede, betonu yerleştirirken yada yerleştirdikten sonra erken yaşta donmaya karşı koruyacak gerekli malzeme ve ekipman bulundurulmalıdır. Genelde yalıtkan battaniyeler ve plastik örtüler kullanılır. Köşe ve uç noktalar ısı kaybına en hassas yerlerdir ve daha fazla önlem gerektirirler. Koruyucu ısı yalıtım malzemeleri kaldırılırken ani sıcaklık değişimi olmamasına dikkat edilmelidir.İnşaat sektöründe 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Tonbullar Kastamonu‘ya yapmış olduğu yatırımlar ile yöre istihdamına katkıda bulunmaktadır.

2005 yılında bünyemize katmış olduğumuz Hazır Beton Tesisi ile amacımız, Kastamonu ve ilçelerine, bağlı köylere hızlı ve kaliteli hazır beton ulaştırmak, müşteri memnuniyeti ilkesi ile müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini, beklentilerinin de üzerinde karşılayacak hizmet ve ürünler sunmak ve kendimizi sürekli geliştirmektir.

2008 yılında faaliyete geçen agrega ocağı ile ürün yelpazesi genişleyen firmamızın İl özel idaresi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Karayolları, Devlet Su İşleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Müteahhitler, Muhtarlıklar ve Diğer Resmi ve Özel Kurumlara hazır beton ve agrega temininde kısa zamanda kalitesi ve vermiş olduğu hizmetlerle bölgenin öncelikli tercih sebebi olmuştur.


İnşaat sektöründe aşağıdaki konularda hizmet vermekteyiz.

Hazır Beton
Agrega
Laboratuar hizmetleri
Anahtar teslimi taahhüt işleri
Yapsat, Konut, İşyeri
Harita ve kadastro
Projelendirme
Hafriyat
Yapı kimyasalları
Bilumum İnşaat Malzemeleri
Demir
Çimento
Kum, çakıl
Kireç, alçı, tuğla, kiremit
Çivi, tel


Hazır Beton Tesisi

Tonbullar 17.12.2004 tarihinde aldığı kararla “Hazır Beton Tesisi” kurma kararı aldı.

Nisan 2005’in ilk haftasında üretime geçen tesisimiz Devrekâni yolunun 10. Kilometresinde Tonbullar Un Fabrikası’nın yanında kuruldu.

Tesisimizde BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO ve kendi taş ocağımızdan elde ettiğimiz kırma taş ile üretim yapılmaktadır.


Torbalı Çimento Satışı

Firmamız Karçimsa Karabük çimento fabrikasının kurulduğu 1998 yılından bu tarafa her yıl üst üste Torbalı Çimento Bayileri Kategorisinde tüm bayiler içinde satmış olduğu çimento miktarına göre birinci olmuştur.

Scroll to top