Hakkımızda

Şirketimizin kurucusu Hacı Yavuz Tonbul, 29 Eylül 1941 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra babası Hacı Mehmet Tonbul ile birlikte ticaret hayatına adım attı.

Çocukluk ve gençlik yıllarının bir kısmı Seydiler ilçesinde geçti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra babası ile birlikte ticaret hayatını sürdürdü.

1978 yılından itibaren İnşaat malzemeleri ve Zahire ticaretine yoğunlaşarak büyütmeye devam etti.

1990 yılında Tonbullar Plastik sanayi ve ticaret limited şirketini kurdu ve bütün iş kollarını aynı çatı altında topladı.

Vefatına kadar iş hayatına aktif olarak devam etti. 12.10.2000 yılında aramızdan ayrıldı.


TARİHÇE

1963’den Bugüne


1963

İnşaat Malzemeleri Ticareti

1963’te aldığı bayiliklerle zahire ticaretinin yanı sıra inşaat malzemeleri ticaretine başladı.

1978

Zahire Ticareti

1978 yılından itibaren İnşaat malzemeleri ve Zahire ticaretinin yönetimini devir alarak bu sektörlere yoğunlaştı.

1991

Şirketleşme ve Plastik Naylon Torba ve Poşet İmalatı

1991 yılında şirketleşti. Tonbullar Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Tonbullar Hazır Beton ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi) ünvanıyla poşet ve naylon torba fabrikasını kurarak tüm işlerini bu unvan altında birleştirdi.

1993

Kadir Tonbul şirkete katıldı

Kadir Tonbul eğitiminin ardından profesyonel çalışma hayatına Tonbullar’da başladı. 

1993

Un Sanayi Yatırımı

1993’te Tonbullar Dukas Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini (Tonbullar Un Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” kurdu. Bu şirketle gıda imalatına adım attı.

1993 – 2000

Büyüme

1993’ten vefatına kadar olan süreçte bir çok yeniliğe imza atan Yavuz Tonbul, Oğulları Yücel Tonbul ve Kadir Tonbul’un da katılımıyla Tonbullar şirketlerini birlikte büyütmeye devam ettiler. 

12. Ekim 2000

Kurucumuz Hacı Yavuz Tonbul’u kaybettik.

12. Ekim 2000 tarihinde aramızdan ayrılan Kurucumuz Hacı Yavuz Tonbul’a teşekkür ediyor, kendisini rahmetle anıyoruz.

2005

Hazır Beton tesisi Kuruldu

İnşaat malzemeleri ticaretinin yanı sıra bölgemizde sektörel anlamda ihtiyaç olan hazır beton alanında yatırım yapılma kararı alındı ve kuruldu.

2005

Markalaşma

Geleceğe yatırım vizyonu ile hareket eden yönetimimiz bu yolda markalaşma sürecini başlattı. Ve yeniden yapılanma tamamlandı. 

2006

AGREGA tesisi kuruldu

Hazır Beton tesisi hammadde tedariğini daha verimli hale getirebilmek adına beton tesisi yakınlarında AGREGA (taş ocağı) tesisi kuruldu. 

2015

Lojistik alanında araç parkı genişletildi

Lojistik alanında firmamızın büyüyen ihtiyacına cevap verecek şekilde Silobas araçlarına yatırım yapılarak araç parkı büyütüldü.

Scroll to top